Kalendář závodů  

Kalendář závodů

   

Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 59

Yesterday 161

Week 220

Month 1840

Vše 188008

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

G8VGFOC QSO Party (dříve Bill Windle QSO Party, BWQP) se koná dvakrát do roka a je otevřena všem radioamatérům po celém světě. Není to závod v klasickém slova smyslu, ale spíše den aktivity, spojený se vzpomínkou na Billa Windle, G8VG (SK), který stál řadu let v čele FOC a byl velmi nadšený pro myšlenku maximální aktivity na pásmech. Proto volají účastníci akce (členové i nečlenové FOC) výzvu "CQ BW", na Billovu památku.

Termín

Další FOC QSO Party proběhne 28. března 2020, 00:00 - 23:59 UTC. Členové FOC navazují QSO s libovolnými stanicemi, nečlenové se členy FOC.

Kategorie

Členové FOC - maximum QSO s členy i nečleny.

Nečlenové - maximum QSO se členy FOC.

Výzva

CQ BW (pro všechny stanice).

Soutěžní kód

Členové FOC: RST, jméno a číslo FOC.

Nečlenové: RST, jméno.

Doporučuje se "nesekat" QSO jako v běžném závodě, ale navazovat trochu povídavá spojení s ostatními stanicemi.

Frekvence

CW části všech KV pásem (kromě WARC pásem, kde se nesoutěží). Většina provozu probíhá v segmentech 15 až 40 kHz od začátku pásma (tj. 7015-7040, 14015-14040 kHz apod.).

Bodování

Členové FOC: Celkový počet QSO a celkový počet QSO se členy FOC, každá stanice se počítá jen jednou, bez ohledu na pásmo. Například skóre 302/177 by znamenalo celkově 302 QSO, z toho 177 QSO se členy FOC.

(pozn.: v OK jsou členy FOC OK1AVG, 1CF, 1CZ, 1KT, 1RP, 1RR, 1TN, 2LA, 7AN (=2CQR))

Nečlenové: Celkový počet QSO se členy FOC, každá stanice se počítá jen jednou, bez ohledu na pásmo.

Diplomy

Diplomy budou uděleny stanicím s nejvyšším počtem QSO na každém kontinentu.

Diplomy se udělují v každé kategorii zvlášť (tj. členů FOC i nečlenů).

Deníky se nezasílají, je třeba jen poslat hlášení s uvedením výsledku na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 14 dnů po FOC QSO Party, (tj. do 23. 9. 2017). Výsledky budou zveřejněny na webu FOC a v klubovém čtvrtletníku FOCUS. Originální podmínky v původním znění jsou zde.

Pozn.: Uživatelé závodního programu TR4W mohou využít databázi, obsahující mj. členská čísla FOC, která je k dispozici zde. Vhodná konfigurace programu je zde.