Každoročně se 4. července v USA slaví Den nezávislosti, který je dnem výročí podpisu deklarace o nezávislosti na Velké Británii, k němuž došlo 4. 7. 1776. Tento den je federálním svátkem USA a pro mnoho Američanů je to náramná sláva – vyvěšuje se vlajka, v rodinách se pořádají pikniky a BBQ (barbecue), probíhá velké množství různých sportovních soutěží včetně oblíbených závodů v pojídání melounů nebo hotdogů.

Ani radioamatéři nestojí stranou, pořádá se tzv. Independence Week, který letos proběhne mezi 1. 7. 2017-1300 UTC až 7. 7. 2017-0400 UTC. Bude již devátý v pořadí, jeho motto je letos "Liberty or Death" (Svoboda nebo smrt). Na pásmech budou aktivní speciální stanice, pracující z původních 13 kolonií: K2A (NY), K2B (VA), K2C (RI), K2D (CT), K2E (DE), K2F (MD), K2G (GA), K2H (MA), K2I (NJ), K2J (NC), K2K (NH), K2L (SC), K2M (PA). K nim se připojí britská „bonusová“ stanice GB13COL, která bude pracovat z Durhamu a WM3PEN, pracující ze Síně nezávislosti v Philadelphii (PA), příp. z Národního historicko parku, podle počasí.

13 Colonies

Týden nezávislosti je jakýmsi závodem, každá speciální stanice je vděčná za každé QSO. Některé stanice proto pracují expedičním stylem a chtějí volat 1-2 UP. Některé stanice se bohužel soustřeďují na lokální provoz, FM, převáděče, D-Star apod., tradičně bývá problém udělat WM3PEN. V každém případě je to však příležitost k získání zajímavého diplomu a vyplatí se pročíst si stránky http://www.13colonies.net/.