Aktuální IDXP  

   

Naši partneři  

DX New

   

Přihlášení  

   

Vyhledávání  

   

Počet přístupů  

Dnes 210

Vše 123857

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

   

Callbook search  

Copyright © 1994–2017, OKDXF. Všechna práva vyhrazena. Kopírování a šíření zde publikovaných materiálů jen se souhlasem vlastníka.

   

Zdravíme všechny OK/OM Hamy,

OK/OM DX Contestčas velmi kvapí a nám se nezadržitelně blíží CW část OK-OM DX contestu. Účast v závodě považujeme za reprezentaci vlastní země. Proto si dovolujeme vyzvat/pozvat/požádat Vás, OK/OM amatéry k účasti v závodě. Čím víc nás bude, tím atraktivnější bude závod pro EU a DX stanice.

V tomto roce se snažíme o co největší obsazení co možná nejvíce okresů. Aktivujte, prosím Váš okres! Máte jen anténu na jedno pásmo - nevadí, ukažte se v závodě, dejte možnost EU a DX stanici získat nový násobič a tím opět udělat závod atraktivnější.

Spolu s propagací závodu budeme EU a DX stanicím nabízet možnost získání diplomu OK COUNTIES AWARD, což by opět mohlo přilákat více zahraničních stanic.

S politováním oznamujeme, že jsme museli zrušit rubriku Bazar na těchto stránkách. Důvody jsou dva:

  1. Bazar OKDXF byl využíván minimálně, šance úspěšného nákupu či prodeje přes tento bazar byla velmi malá.

  2. Pro vedení bazaru je nutná externí aplikace. Ty jsou sice k dispozici v širokém výběru, ale všechny jsou komerční, tj. placené. OKDXF však nemá prostředky k tomu, aby platila neefektivní službu.

Za tuto okolnostmi vynucenou změnu se omlouváme a prosíme, abyste ji přijali s pochopením.

We all make mistakes. Even CW DXers. But some operators do very unhelpful things on purpose. They are DX Dicks.

Suppose you hear a rare station. What a pileup! You need him for an ATNO! What do you do?

(čti FT-šmejt)FT-SHMATE

skromný návrh
Victor Rosenthal, 4X6GP

Když jsem čekal, až se VP6R objeví na CW místo FT-8 na 20 nebo 15 metrech během velmi krátkých otevření na Blízký východ, začal jsem si myslet, že FT-8 nemusí být tak špatná, jak jsem předpokládal. Přemýšlel jsem, jak ji ještě zlepšit. A najednou jsem dostal nápad, o kterém si myslím, že způsobí revoluci v digitálních druzích provozu i radioamatérství obecně a možná si dokonce vydělám na pivo.

Co je FT-8 kromě velké online hry pro více hráčů? A proč nelze některé pojmy známé ze světa her aplikovat na ham rádio?